Články

Pozvánka do centra závodu ve sprintu a terén očima stavitele, Milana Meiera

Druhý závod mistrovství světa, závod ve sprintu, bude mít své centrum na atletickém stadionu v Turnově. Atletický stadion, který bude zároveň cílovou arénou, je pojmenován po olympijském vítězovi v hodu diskem, Ludvíkovi Daňkovi, který zde v roce 1964 hodil svůj první světový rekord. Od roku 1999 se zde každoročně koná “Memoriál Ludvíka Daňka”.  Atletický stadion je součástí sportovního komplexu, který zahrnuje sportovní halu, volejbalové kurty, sokolovnu a tělocvičnu.

P1010513

19. srpna 2015 se tento stadion stane cílovou arénou závodu ve sprintu a kvalitním zázemím pro závodníky a také fanoušky. Pro ty tu bude připravena velkoplošná obrazovka, aby mohli své favorit povzbudit nejen v cíli, ale na dálku i na trati. Fanoušci, kteří nebudou moci dorazit přímo do dějiště závodu, budou mít šanci celý závod sledovat přímým přenosem v České televizi na kanále ČT4.

Co čeká na závodníky kromě spurtu do cíle na atletickém oválu? Oblast závodu ve sprintu je kombinací parků, obydlené oblasti, luk a lesa s hustou sítí cest a pěšinek. Část lesa je tvořena příkrým svahem, kde výjezdy a sjezdy budou pro závodníky technicky a fyzicky náročné. Všichni závodníci budou muset na své trati na postupu o délce 120 m nastoupat 40 výškových metrů. V terénu se objevují uměle vytvořené objekty – například malé dřevěné domky, které závodníkům usnadní orientaci v terénu. Naopak schody a odvodňovací kanálky na trati prověří bajkovou zkušenost závodníků.

Tento terén nebyl v minulosti nikdy použit pro závod v MTBO.

P1040056