Články

Pozvánka do centra závodu na krátké trati a terén očima stavitele

Prostor závodu na krátké trati se nachází na SV okraji města Jablonec nad Nisou, nedaleko přehradní nádrže Mšeno. Přehrada společně s přilehlým Sportovním areálem Břízky nabízí širokou nabídku sportovních aktivit po celý rok.

Jako centrum závodu a zároveň cílová aréna byl zvolen biatlonový areál v Břízkách, který pravidelně hostí závody Mistrovství České republiky v biatlonu a při tréninku zde můžete potkat současné hvězdy českého biatlonu. Biatlonový areál zaručuje kvalitní zázemí pro závodníky, diváky a také pořadatele.

IMG_8572_panorama

                                                                                                     Zdroj: SKP Jablonec

Na závodníky čeká smrkový, podhorský les s relativně hustou sítí komunikací. Terén je dosti kopcovatý s místy prudkými sjezdy i výjezdy. V prostoru se nachází lyžařské a biatlonové tratě. Obecně jsou cesty velmi rychlé a dobře sjízdné, a to i za mokra.

Milan Jirásek, stavitel tratí, považuje tento prostor za jeden z nejlepších na middle na území ČR. Orientační i fyzická náročnost je zajištěna tím, že většinu cest v prostoru tvoří již zmíněné lyžařské tratě, které plně využívají potenciál terénu. Závod by měl být zajímavý i pro diváky. Biatlonový areál leží na kopci nad městem a nabízí krásný výhled na město i na vysílač a horu Ještěd, dominantu Libereckého kraje. Všechny tratě budou mít povinný úsek přes cílovou arénu, což přispěje ke zvýšení divácké atraktivnosti.