Závod na klasické trati

Závod na klasické trati

Poslední individuální závod MS v MTBO se konal v okolí Veseckého sportovního komplexu v Liberci. Na orientačně i fyzicky náročných tratí si pro tituly mistrů světa dojela domácí Martina Tichovská a ruský reprezentant Anton Foliforov, kteří získali již druhý titul na tomto šampionátu. Stříbrné medaile získali Ruska Svetlana Poverina a finský reprezentant Jussi Laurila, pro bronz si dojela švédka Cecilia Thomasson  a italský závodník Lucas Dallavalle. I když v mužském závodě domácí závodníci na medaili tentokrát nedosáhli, tak třemi umístěními do první desítky (5. Hradil, 6. Pospíšek a 10. Stránský) potvrdili dobrou formu a ambice do zítřejšího závodu štafet.

Závod na klasické trati byl i posledním závodem letošního seriálu Světového poháru, v němž Martina Tichovská skončila těsně na druhém místě za Britkou Emily Benham. Ve světovém poháru mužů suverénně zvítězil Anton Foliforov.

V juniorských kategoriích si Česká republika zásluhou Václava Šňupárka připsala zisk další stříbrné medaile, kdy český junior nestačil pouze na švédského závodníka Oskara Sandberga. V juniorkách jasně zvítězila Darya Mikryukova. Nejlepší Češkou byla na deváté příčce Andrea Kameníková.

Zítra šampionát uzavře závod štafet opět ve Veseckém areálu.

M21 W21

ZPĚT